NEOVA SIGORTA
NEOVA SIGORTA

Sedir Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. olarak sigortacılığa yeni anlamlar, yeni değerler kazandırmak amacıyla 2009 yılında yola çıktık. Gelişen dünya, gelişen teknoloji, bunlara paralel olarak herşey risk olarak karşımıza çıkmakta buna karşın sigorta denilince akla sadece kasko sigortası veya trafik sigortası gelmemelidir. İşyerimiz, evimiz, hayatımız, sağlığımız kısacası herşey risk unsurudur.

Faizsiz Sigortacılık Neova Sigortada...

Tekâfül sigorta sistemi olarak da bilinen bu sigortacılık türü muasır İslam bilginlerince, yardımlaşma veya karşılıklı sigorta şeklinde ifade edilmektedir. Yardımlaşma sigortası; değişik fertlerin birleşerek, içlerinden birinin maruz kalacağı felaketin hasarını tazmin etmek üzere yaptıkları bir yardımlaşmadır. Neova Sigorta’nın faaliyet gösterdiği branşlardaki en önemli ilkesi bütün operasyon ve anlaşmalarında faizsizlik prensibine gösterdiği titizliktir. Şirketimiz tekâfül olarak da bilinen faizsiz sigortacılık prensiplerini özenle uygulamaktadır. Bu bağlamda,

  • Yardımlaşma amacı ile bir havuzda toplanan sigorta primlerinden dönem sonunda operasyonel giderler (ödenen hasarlar, acente komisyonları, şirket faaliyet giderleri gibi) düşüldükten sonra bir artı tutar kalması durumunda bu, havuza iştirak edenler arasında nispi olarak paylaştırılmaktadır. Bununla ilgili sigorta poliçelerimiz üzerinde ayrıca bir kloz da yer almaktadır.

  • Şirketimiz faizsiz sigortacılık esasına göre çalışma prensipleri dahilinde tüm yatırımlarını faizsiz enstrümanlara yapmakta ve ayrıca konusunda uzman bir danışman kurulundan tüm anlaşma ve yeni ürünler için görüş almakta ve aynı kurul tarafından denetlenmektedir.

  • Yine uluslararası bağımsız bir denetim firması tarafından da bu sistem ayrıca finansal açıdan denetlenmekte ve raporlanmaktadır.

Ödemelerinizi peşin veya anlaşmalı bankaların kredi kartlarına uygun taksit imkanlarıyla yapabilirsiniz. Anlaşmalı bankalar İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ak Bank, Garanti Bankası, Finans Bank veHSBC. Sedir Sigorta Aracılık Hizmetleri olarak sizi hasardan bir gün öncesine döndürebilmenin gayreti içinde olacagiz. Bizden teklif almadan asla karar vermeyin...